Zlewozmywak. W zlewozmywaku zmywa się naczynia. Zlewozmywak jest funkcjonalnym odpowiednikiem umywalki, który zamontowany jest w kuchni. Zlewozmywaki służą go zmywania naczyń a także produktów spożywczych. Doskonale nadaje się tez do usuwania zbędnych płynów czy też jakichkolwiek pozostałości po potrawach. Zatem musi być on funkcjonalny a także odpowiednio dobrany do liczby domowników czy po prostu do naszych potrzeb. Przeważnie dzieli są je na jednokomorowe czy dwukomorowe, ale spotkać można również 1,5 komorowe. Również podziału dokonać można ze względu na obecność ociekaczy, czyli wyróżnić można zlewozmywaki z ociekaczem lub też bez niego. Również wyróżnia się zlewozmywak okrągły a także prostokątny. Sposób montażu też znacznie różni się i dzieli zlewozmywaki na montaż nakładany oraz montaż wpuszczany w blat. Biorąc pod uwagę  usytuowanie ociekacze względem komory, podziału można dokonać na prawe oraz lewe. Wyróżnić można także zlewozmywak narożny czyli taki, w których komora bądź obydwie komory oraz ociekacz są umiejscowione w stosunku do siebie pod kątem.

Doposażenie kuchni. Wyposażoną kuchnię można doposażyć. Jeśli mamy już urządzoną i w miarę przynajmniej wyposażoną kuchnię, to w tym momencie właściwie pozostaje chyba już tylko z niej korzystać – tak się może wydawać. Zauważyć jednak możemy w tym właśnie momencie, że wszakże nie będzie przecież kompletnie niczym złym, jeśli zamiast – jak to się często mówi – osiąść na laurach, będziemy dalej starali się jeszcze lepiej zaopatrzyć tę właśnie naszą kuchnię w różnego rodzaju sprzęty i inne tego typu urządzenia, które jeszcze bardziej będą mogły podnieść funkcjonalność pomieszczenia, w którym przygotowuje się posiłki. Jeśli zatem w jakikolwiek sposób jesteśmy zainteresowani całą tą sprawą, to chyba nie pozostaje nic innego, jak tylko zmienić słowa w czyn, a więc podjąć jakąkolwiek akcję dotyczącą owego doposażenia kuchni – co zostało zresztą sformułowane już w samym tytule niniejszego krótkiego, ale zawsze, artykułu. Jeśli już zatem podejmiemy się procesu doposażenia naszej kuchni zróbmy to w miarę dobrze i z jakimś namysłem. Na koniec wypada już chyba tylko powiedzieć: powodzenia!

Transport własny sprzętu. Podczas zakupów sprzętu kuchennego ważny jest transport. Jeśli chodzi o proces nabywania różnego typu sprzętów i urządzeń kuchennych, to właściwie chyba najlepiej byłoby zastanowić się chociażby przez kilka dość krótkich chwil nad następującą kwestią: jak przetransportujemy tego właśnie rodzaju sprzęt? Oczywiście wszystko najbardziej zależy od rodzaju samego zakupywanego urządzenia do kuchni. W przypadku bowiem jakiegoś większego sprzętu transport (może nawet przy pomocy ciężarówki) może się okazać naprawdę przydatny, a wręcz i niezbędny (czy bowiem chcielibyśmy sobie przenieść gdzieś na przykład lodówkę na naszych plecach? Raczej nie należy to do naszych obowiązków i ta sprawa wydaje się dla nas wszystkich właściwie całkowicie jasna i zrozumiała). W przypadku jednakże zakupu dużo mniejszego sprzętu wszystko, co jest związane z owym transportem właściwie przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie – dlaczego? No bo przecież, dajmy na to suszarkę do włosów, bez sensu byłoby przewozić tego typu sprzęt w jakimś większym środku transportu. No i pewnie tak można by to wszystko zrozumieć.