Ogród jako miejsce rekreacji

w kategorii Ogród

Coraz częściej ogród staje się miejscem czysto rekreacyjnym. Owoce i warzywa zastępuje się krzewami i drzewami ozdobnymi oraz kwiatami. Ludzie tworzą z ogrodu taki mały raj na ziemii. Układają kamienie, skalniaki, fontanny, budują oczka wodne. Inwestują w niesamowitą roślinność, budują piękne altany, grille, studnie. Wyobraźnia nie ma końca. Bardzo często organizuje się konkursy na najpiękniejszy ogród. Niemało ludzi się zgłasza ze swoimi, można nawet nazwać dziełami sztuki. My oglądamy te ogrody, a nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile pracy i pieniędzy trzeba włożyć na wykonanie takiego cuda i dbanie o nie. Za to jaką przyjemnością jest przebywanie w swoim wymarzonym świecie. Niektórzy boją się, że ich ogród może zostać zniszczony lub okradziony- i słusznie, w tych czasach takie bogactwo przyciąga jak nie złodziei to zazdrosnych ludzi. W ogrodzie nie tylko można się bawić piłką czy grać w szachy. można robić grilla i spędzać wolny czas z przyjaciółmi. część ozdobna może być nadzwyczaj niezwyczajna. Można zasiać bambusa czy też palmy. jest również mnóstwo innych niekonwencjonalnych roślin które czekają na swoją chwilę w ogrodzie. Rekreacja w ogrodzie staje więc ważniejsza niż uprawianie czegokolwiek. Choć nie powiem jabłoń i smaczne jabłka co rok to powód do dumy. Świeża marchew czy inne warzywa., trzeba połączyć przyjemny z pożytecznym.

Po za tym tradycyjny ogród, podobnie jak tradycyjna zieleń i jej pielęgnacja to powód do dumy właścicieli. Ładnie przystrzone drzewka i krzaczki powodują uczucie hierarchii i spokoju. Tradycyjny ogródek jest zawsze na czasie i w modzie.

Relaks w domowym ogrodzie

w kategorii Ogród

7W porządnym ogrodzie znajdują się oczywiście nienaganny zielony trawnik, ładne drzewa i krzewy oraz czasem inne stylowe dodatki. W lato gdy jest ciepło miło spędza się czas w takim ogrodzie. Można nawet spożywać tam czytać, opalać się i spożywać posiłki. Właśnie do tego może być niezbędny grill. Jeśli mamy duży ogród i zapraszamy dużo gości można pokusić się o postawienie stałego grilla w ogrodzie. Grille mają różne formy. Może to być gotowa konstrukcja kupiona w markecie lub można też wykonać grill samodzielnie z kamieni. To już zadanie dla fachowców, ale tak naprawdę bardzo dobrym pomysłem mogłoby być miejsce na ognisko z ławeczkami i palenisko otoczone kamieniami. Do tego kilka długich kijków z ostrym zakończeniem, żeby można było nabić bez problemu kiełbaskę. Jest to też dużo tańsze rozwiązanie niż kupno gotowego dużego grilla stałego. Trzeba jednak zadbać o drewno do palenia w ognisku no i z głową rozmieścić palenisko, żeby było z dala od budynków i innych obiektów. Zawsze można też kupić tani grill przenośny, który wystarczy na kilkanaście osób, a w wypadku większej imprezy w naszym ogrodzie zaproponować ognisko i kiełbaski. Ognisko w nocy jest też większą atrakcją i można się ogrzać. Wybór należy do samych właścicieli ogrodów. Wiadomo, że ognisko czasami może być niemożliwe, jeśli blisko mieszkają sąsiedzi.

Łazienka

w kategorii Łazienka

Każdy dom, chociaż różni się od innych zarówno jeśli chodzi o wnętrze jak i zewnętrze, to tak naprawdę są w nim elementy, są pomieszczenia, które istotne są dla każdego z nas i które w każdym domu znajdują się na naprawdę wysokim poziomie zainteresowania oraz używania. O co chodzi? Przede wszystkim wśród wielu pomieszczeń jakie są w naszych domach bardzo ważne jest jedno pomieszczenie, które sprawia, że po całym dniu możemy się zrelaksować i oczyścić z wszelkich złych emocji jak również oczyścić się dosłownie. O co chodzi? Oczywiście chodzi o miejsce przez wielu z nas ulubione, jakim jest oczywiście łazienka. Łazienka to miejsce gdzie człowiek może odpocząć, zapomnieć na chwilę o całym dniu, a szczególnie tyczy się to oczywiście wanny, które pełna wody i piany pozwala nam na relaks całościowy. Wygoda jaka dotyczy relaksu w łazience jest bardzo istotna, bowiem łazienka to miejsce gdzie każdy powinien czuć się wspaniale. Bardzo często jest to jedno z najważniejszych pomieszczeń, no ale oczywiście tak naprawdę można by każde z pomieszczeń tak określić.

Zabawy w ogrodzie

 • Jak podaje na swojej stronie internetowej "Time" psy upodabniają się do człowieka w coraz silniejszym stopniu. Jest to związane z tym, że nasi czteronodzy przyjaciele stają się coraz mądrzejsi. Może być to dowodem na ciągłą ewolucję tego gatunku.

  Żółwie łatwo się oswajają i mogą przynieść hodowcom wiele satysfakcji. Wprawdzie nie przywiązują się do swoich właścicieli tak jak psy, czy koty, jednak ich atutem jest długowieczność.

  Kaktusy znane są z tego, że potrafią przeżyć w terenach suchych oraz bardzo suchych, na których opady stanowią rzadkość, a temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Istnieją jednak odmiany zasiedlające lasy deszczowe.

  Zwierzęta domowe to – jak się okazuje – nie tylko pies, kot i świnka morska. Trzymać w domu można węże, pająki i inne zwierzęta, których wygląd napawa grozą. Zwierzęta domowe to pojęcie odnoszące się do różnych rodzajów zwierząt, którymi człowiek opiekuje się dla własnej przyjemności. Klatki, akwaria, terraria to pomieszczenia, w których mieszkają nasze pupile.
 • Serwis Nasz Dom to mnóstwo ciekawych i interesujących informacji, artykułów i ciekawostek z dziedziny domów, ogrodów, zwierząt domowych, nawodnienie ogrodów, pielęgnacja zieleni, aranżacja wnętrz;
 • Serwis Nasz Dom to ciągle aktualizowana witryna WWW, pojawiają się tutaj nowe informacje kilka razy w tygodniu;
 • Serwis Nasz Dom współtworzą również internauci dzięki uwagom na temat działania serwisów, a nawet wysyłaniu materiałów pocztą e-mail;
 • Serwis Nasz Dom to w końcu miejsce, gdzie warto dzielić się opiniami, uwagami na temat prezentowanych artykułów oraz dzielić się własnym, bezcennym doświadczeniem.
 • Działamy na terenie całej Polski - meble na zamówienie: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice i cały Śląsk, Podhale, Gdańsk.