Uprawa pelargonii

w kategorii Pelargonie

5Pelargonie należą do bardzo wdzięcznych kwiatów i ich uprawa nie nastręcza jakiś specjalnych trudności. Przede wszystkim należy pamiętać że pelargonie wymagają dużo światła, wody i składników pokarmowych. Najlepsze dla tych roślin są balkony usytuowane w kierunku południowo – wschodnim lub południowo – zachodnim. Mogą one rosnąć również w ogrodzie. Jeśli zdecydujemy się na posadzenie pelargonii odmian o liściach zabarwionych na żółto lub biało to wtedy najlepsze są dla nich balkony położone na wschód lub północno – zachód gdyż najlepsze dla nich jest światło rozproszone. Jeśli pelargonie posadzone są w pojemnikach wiszących należy je podlewać codziennie. Szczególnie należy dbać o systematyczne podlewanie w przypadku pelargonii które rosną silnie oraz pelargonii bluszczolistnych. Intensywność podlewania zależy przede wszystkim od wielkości pojemnika oraz od ilości roślin w nim posadzonych. Pojemniki powinny być na tyle duże aby rośliny w nim posadzone mogły swobodnie się rozrastać. Najczęściej na około trzydzieści centymetrów długości pojemnika sadzi się jedną roślinę. W pojemnikach o długości pięćdziesięciu centymetrów sadzi się dwie rośliny, pięćdziesięciu długości siedemdziesięciu pięciu centymetrów sadzi się trzy rośliny. Jako podłoże może być gotowa mieszanka ziemi ogrodniczej.

Pielęgnacja roślin

w kategorii Rośliny w domu

4Aby rośliny rosły zdrowo i bujnie, pięknie kwitły wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. Nowo posadzone rośliny wymagają systematycznego podlewania. Podlewanie powinno być umiarkowane aby nie zalać ich systemu korzeniowego a co za tym idzie spowodować gnicia korzeni. Z czasem podlewanie zależeć będzie na przykład od intensywności upałów.  W upalne letnie dni należy rośliny podlewać najlepiej rano lub wieczorem. Podlewanie powinno być intensywne. Nie należy zraszać roślin w południe gdyż łatwo można doprowadzić do uszkodzenia ich liści. Woda osiadając na płatkach i listkach roślin działa jak soczewka i skupia na nich promienie słoneczne które mogą w nich wypalić dziury lub uczynić inne szkody. Jeśli w ziemi nie ma nawozu o przedłużonym działaniu dokarmianie roślin rozpoczynamy po miesiącu od posadzeniu. Rośliny po tym okresie powinny być już dobrze ukorzenione. Ponieważ pojemniki najczęściej są stosunkowo małe więc ponieważ rośliny intensywnie rosną wymagają systematycznego dożywiania gdyż składniki pokarmowe zawarte w ziemi szybko zostają zużyte przez rośliny. Nawożenie powinno być przeprowadzane systematycznie co siedem do dziesięciu dni. Nawożenie przeprowadzamy do połowy sierpnia. Możemy stosować nawozy stałe lub w płynie. Najlepsze są nawozy płynne wieloskładnikowe chyba że rośliny wymagają nawożenia specjalistycznego. Dawki nawozów podane są na opakowaniu nawozów i nigdy nie należy przekraczać zalecanego dawkowania. Zbyt intensywne nawożenie może spowodować bujny wzrost rośliny ale osłabić jego kwitnienie.

Woda w ogrodzie

w kategorii Ogród

8Ogród ogrodem, trzeba o niego dbać jak o własne dziecko. Pamiętajmy jednak, jaką istotną rzeczą dla niego jest woda. Klimat ulega ociepleniu, na świecie są susze. Musimy pamiętać o tym, aby regularnie podlewać nasz ogród, ale też żeby nie przesadzić z ilością wody. I niekoniecznie chodzi tu o samą ilość. Podlewając ogród w upalny dzień możemy tylko mu zaszkodzić. Dlaczego? Wydaje się, że w gorący dzień rośliny chcą wody- owszem chcą. Zwróćmy uwagę też na coś innego. Podlewając, zawsze używamy zimnej wody, niekoniecznie z wyboru, ale z przymusu. Podlewając kwiaty zimną wodą możemy tylko im zaszkodzić i uszkodzić liście. To taki szok termiczny. Nic dobrego. W upalne dni należy podlewać rośliny wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Woda w ogrodzie nie tylko jest użyteczna. Może też być świetną ozdobą, ale połączoną z użytecznym. Fontanny w kilku miejscach dają niesamowity efekt, przy okazji takie tylko tryskające podlewają okoliczną roślinność. Woda może nam się przydać też do stworzenia oczka wodnego. Oczka wodne są niemal obowiązkiem wśród ozdobnych ogrodów. Piękne kolorowe rybki, roślinki wodne i rosnące przy zbiorniku wodnym. Niektórzy tworzą sztuczne strumienie, co wymaga dużej pracy i pieniędzy. Cała sieć wodna jest tworzona i dla ozdoby i do nawadniania ogrodu. Daje niesamowity efekt pod oboma względami.

Zabawy w ogrodzie

 • Jak podaje na swojej stronie internetowej "Time" psy upodabniają się do człowieka w coraz silniejszym stopniu. Jest to związane z tym, że nasi czteronodzy przyjaciele stają się coraz mądrzejsi. Może być to dowodem na ciągłą ewolucję tego gatunku.

  Żółwie łatwo się oswajają i mogą przynieść hodowcom wiele satysfakcji. Wprawdzie nie przywiązują się do swoich właścicieli tak jak psy, czy koty, jednak ich atutem jest długowieczność.

  Kaktusy znane są z tego, że potrafią przeżyć w terenach suchych oraz bardzo suchych, na których opady stanowią rzadkość, a temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Istnieją jednak odmiany zasiedlające lasy deszczowe.

  Zwierzęta domowe to – jak się okazuje – nie tylko pies, kot i świnka morska. Trzymać w domu można węże, pająki i inne zwierzęta, których wygląd napawa grozą. Zwierzęta domowe to pojęcie odnoszące się do różnych rodzajów zwierząt, którymi człowiek opiekuje się dla własnej przyjemności. Klatki, akwaria, terraria to pomieszczenia, w których mieszkają nasze pupile.
 • Serwis Nasz Dom to mnóstwo ciekawych i interesujących informacji, artykułów i ciekawostek z dziedziny domów, ogrodów, zwierząt domowych, nawodnienie ogrodów, pielęgnacja zieleni, aranżacja wnętrz;
 • Serwis Nasz Dom to ciągle aktualizowana witryna WWW, pojawiają się tutaj nowe informacje kilka razy w tygodniu;
 • Serwis Nasz Dom współtworzą również internauci dzięki uwagom na temat działania serwisów, a nawet wysyłaniu materiałów pocztą e-mail;
 • Serwis Nasz Dom to w końcu miejsce, gdzie warto dzielić się opiniami, uwagami na temat prezentowanych artykułów oraz dzielić się własnym, bezcennym doświadczeniem.
 • Działamy na terenie całej Polski - meble na zamówienie: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice i cały Śląsk, Podhale, Gdańsk.
 • Nawadnianie ogrodów, pielęgnacja zieleni, ogród zimowy
 • Dom i ogród, trawa, kwiaty, zieleń