Ogród jako miejsce rekreacji

w kategorii Ogród

Coraz częściej ogród staje się miejscem czysto rekreacyjnym. Owoce i warzywa zastępuje się krzewami i drzewami ozdobnymi oraz kwiatami. Ludzie tworzą z ogrodu taki mały raj na ziemii. Układają kamienie, skalniaki, fontanny, budują oczka wodne. Inwestują w niesamowitą roślinność, budują piękne altany, grille, studnie. Wyobraźnia nie ma końca. Bardzo często organizuje się konkursy na najpiękniejszy ogród. Niemało ludzi się zgłasza ze swoimi, można nawet nazwać dziełami sztuki. My oglądamy te ogrody, a nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile pracy i pieniędzy trzeba włożyć na wykonanie takiego cuda i dbanie o nie. Za to jaką przyjemnością jest przebywanie w swoim wymarzonym świecie. Niektórzy boją się, że ich ogród może zostać zniszczony lub okradziony- i słusznie, w tych czasach takie bogactwo przyciąga jak nie złodziei to zazdrosnych ludzi. W ogrodzie nie tylko można się bawić piłką czy grać w szachy. można robić grilla i spędzać wolny czas z przyjaciółmi. część ozdobna może być nadzwyczaj niezwyczajna. Można zasiać bambusa czy też palmy. jest również mnóstwo innych niekonwencjonalnych roślin które czekają na swoją chwilę w ogrodzie. Rekreacja w ogrodzie staje więc ważniejsza niż uprawianie czegokolwiek. Choć nie powiem jabłoń i smaczne jabłka co rok to powód do dumy. Świeża marchew czy inne warzywa., trzeba połączyć przyjemny z pożytecznym.

Po za tym tradycyjny ogród, podobnie jak tradycyjna zieleń i jej pielęgnacja to powód do dumy właścicieli. Ładnie przystrzone drzewka i krzaczki powodują uczucie hierarchii i spokoju. Tradycyjny ogródek jest zawsze na czasie i w modzie.

Kwiaty w ogrodzie

w kategorii Ogród, Rośliny w domu

1Kwiaty Ogród bez kwiatów to tak jak książka bez okładki. Niby ładny, niby ciekawy, a jednak czegoś brakuje. Kwiaty są niezbędną ozdobą każdego ogrodu. Zapach i kolory jednak zobowiązują. Mamy tyle gatunków kwiatów, że można sprawić, że nasz ogród będzie kwitł cały rok. Od samego początku wiosny zaczynają kwitnąc przebiśniegi, śnieżyczki, Puszkinie, krokusy… później rozkwitają przebiśniegi czy też tulipany. Coraz więcej kolorów, latem już nie można zliczyć kwiatów- i floksy, i róże, wszystko kwitnie i pachnie. Gdy zbliża się jesień wiele kwiatów nie daje za wygraną. Jedynym problemem jest zima. Wtedy i tak ograniczamy swoje wizyty w ogrodzie do minimum, ale co można posadzić wcześniej, żeby zimą cieszyło nasze oko? Z takich tradycyjnych kwiatów jest to niemożliwe, za to możemy posiać wiosną coś, co wygląda jak piękny, egzotyczny kwiat, a nim nie jest. Nie dość, że cieszy oko przez całe lato, to zimą dzielnie siedzi w ziemii. Co to jest? Mowa tu o kapuście ozdobnej. Jej rozrost wygląda podobnie jak tradycyjnej, ta ma jednak kolorowe listki, marszczone i nie formuje się w taką główkę. Rozmiary ma niemal identyczne jak zwykła kapusta, ale liście wytrzymują niełatwe mrozy. Kapusta ozdobna nadaje się do wazony, nierzadko jest wykorzystywana do wiązanej w kwiaciarniach. Jej kolory to biały lub różowy, aż pod bordowy, oczywiście z domieszką zielonego.

Warzywa w ogrodzie

w kategorii Ogród

5Jeśli mamy tradycyjny ogród, a raczej ogródek lub pół ogródek, a poł ogród warto posadzić w nim warzywa. Wiele ludzi rezygnuje z warzyw, owoców na rzecz ogromnych połaci zielonego trawnika i i kilku krzewów. Być może wygląda to ładniej niż rosnące warzywa, ale na pewno trawnikiem się nie najemy. Być może to głupi argument, bo owoce i warzywa możemy kupić w sklepie bez problemu i to nawet egzotyczne warzywa i owoce. Jednak nie ma jak swoje uprawy. Zawsze wiadomo, że są zdrowe, bez zbędnych nawozów i innych polepszaczy. To co wyrośnie w naszym ogródku będzie to pewne, że jest zdrowe i nie zaszkodzi naszemu zdrowiu. Panuje teraz moda na ekologiczne jedzenie. Można więc stosować  tylko naturalny nawóz do naszych upraw. Przyczynimy się też do dbania o środowisko, bo nawozy zanieczyszczają potem wody gruntowe. We własnym ogródku warto mieć warzywa takie jak marchew, kapusta, fasola, por, pietruszka, cebula, seler i buraki. Jest to absolutna podstawa, która zawsze znajdzie zastosowanie w kuchni. Po co kupować warzywa, ze sklepu, gdy latem możemy mieć sklep w ogródku pod ręką i darmowy. Wystarczy trochę wysiłku, żeby zasiać warzywa, później dbać, żeby nie rosły chwasty oraz podlać uprawy, gdy jest sucho. Jeśli w naszym ogródku zadbamy, że różne żyjątka czuły się dobrze i będą tam przebywać nic poważnego nie dobierze się do naszych upraw, ponieważ natura sama zadba o siebie.

Zabawy w ogrodzie

 • Jak podaje na swojej stronie internetowej "Time" psy upodabniają się do człowieka w coraz silniejszym stopniu. Jest to związane z tym, że nasi czteronodzy przyjaciele stają się coraz mądrzejsi. Może być to dowodem na ciągłą ewolucję tego gatunku.

  Żółwie łatwo się oswajają i mogą przynieść hodowcom wiele satysfakcji. Wprawdzie nie przywiązują się do swoich właścicieli tak jak psy, czy koty, jednak ich atutem jest długowieczność.

  Kaktusy znane są z tego, że potrafią przeżyć w terenach suchych oraz bardzo suchych, na których opady stanowią rzadkość, a temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Istnieją jednak odmiany zasiedlające lasy deszczowe.

  Zwierzęta domowe to – jak się okazuje – nie tylko pies, kot i świnka morska. Trzymać w domu można węże, pająki i inne zwierzęta, których wygląd napawa grozą. Zwierzęta domowe to pojęcie odnoszące się do różnych rodzajów zwierząt, którymi człowiek opiekuje się dla własnej przyjemności. Klatki, akwaria, terraria to pomieszczenia, w których mieszkają nasze pupile.
 • Serwis Nasz Dom to mnóstwo ciekawych i interesujących informacji, artykułów i ciekawostek z dziedziny domów, ogrodów, zwierząt domowych, nawodnienie ogrodów, pielęgnacja zieleni, aranżacja wnętrz;
 • Serwis Nasz Dom to ciągle aktualizowana witryna WWW, pojawiają się tutaj nowe informacje kilka razy w tygodniu;
 • Serwis Nasz Dom współtworzą również internauci dzięki uwagom na temat działania serwisów, a nawet wysyłaniu materiałów pocztą e-mail;
 • Serwis Nasz Dom to w końcu miejsce, gdzie warto dzielić się opiniami, uwagami na temat prezentowanych artykułów oraz dzielić się własnym, bezcennym doświadczeniem.
 • Działamy na terenie całej Polski - meble na zamówienie: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice i cały Śląsk, Podhale, Gdańsk.
  System reklamy Test
 • Nawadnianie ogrodów, pielęgnacja zieleni, ogród zimowy
 • Dom i ogród, trawa, kwiaty, zieleń