Aspekty własnych czterech kontów

w kategorii Wystrój domu

Ludzie mieszkający ze sobą pod jednym dachem, często nie zgadzają się z opiniami czy też działaniami innych domowników. Każdy człowiek jest istotą, którą cechuje duży indywidualizm. Każdy bowiem posiada swój własny, niepowtarzalny charakter. Ludzie mają więc różne spojrzenie na otaczający ich świat, różnie reagują na sytuacje i zdarzenia, inaczej je odbierają i interpretują. Dlatego też ludzie, którzy mieszkają wspólnie w jednym domu, niezależnie od tego, czy to rodzina czy też nie, są narażeni właśnie na sytuacje, w których maja odmienne zdania. Tak rodzą się konflikty, które potrafią przerodzić się czasem w olbrzymie kłótnie i awantury. Niestety, mniejsze czy większe sytuacje konfliktowe prędzej czy później we wspólnym mieszkaniu nastąpią, taka jest bowiem natura człowieka.  Istotne jest natomiast to, jak rozwiążemy te konflikty, jak sobie z nimi poradzimy. Bardzo ważne jest to, aby próbować osiągnąć jakiś kompromis a nie toczyć jakiś bezsensowny spór, bardzo często o całkiem błahe sprawy. Najlepiej powiedzieć drugiej osoby co nam leży na sercu, wysłuchać drugą stronę i wspólnie popracować nad odnalezieniem właściwego wyjścia z danej sytuacji. Jest to niestety czasami bardzo trudne.

Bardzo wielu ludzi odczuwa przebywając w swoim domu spokój i wyciszenie, czuje się bezpiecznie i pewnie. Człowiek, który ma gdzie wrócić po pracy, po ciężkim dniu pełnych różnych zdarzeń, często męczących, traktuje zwykle dom z wielkim szacunkiem. To miejsce bowiem daje mu schronienie przed tym wszystkim, co go właśnie męczyło i zajmowało. Tutaj kończy się praca, nie ma ludzi, z którymi niejednokrotnie jesteśmy zmuszeni się spotykać a niezbyt za nimi przepadamy. To tutaj, zamykając drzwi na zamek, zaszywamy się pod ciepłą kołderką i spokojnie zasypiamy, tutaj również spędzamy miłe chwile z członkami rodziny, relaksujemy się, po prostu odpoczywamy. Ten odpoczynek, oderwanie się świata zewnętrznego, od obowiązków pracy sprawia, że ludzie czują się w domu bezpiecznie. Oczywisty jest fakt, że w życiu istnieją różne przykre sytuacje i czasami nawet w domu można być niemile zaskoczonym – występują przypadki przemocy, włamań, kradzieży itd. Są to jednak sytuacje wyjątkowe, wykraczające poza nasze wyobrażenie domu, jako miejsca, gdzie zawsze można wrócić i czuć się dobrze. Dom więc jest w pewien sposób azylem bezpieczeństwa, nie tylko jako zamknięte pomieszczenia oddzielone od reszty świata. Również ludzie, z którymi mieszkamy a na których możemy polegać przyczyniają się do takiego odczucia.

Niestety są na świecie ludzie, którzy nie podsiadają żadnego domu i miejsca, gdzie mogą spokojnie żyć. Nie każdy człowiek rodzi się w szczęśliwej rodzinie. Zdarzają się sytuacje, że nowonarodzone dzieci są porzucane i niechciane, są rodziny patologiczne, gdzie dzieci nie mają zapewnianych podstawowych potrzeba jedyne czego zaznają to upokorzenia i przemoc. Dzieci te są często odbierane rodzicom. Są także sytuacje, kiedy w rodzinie jest wszystko w jak najlepszym porządku, zdarza się jednak jakaś choroba, wypadek i dzieci zostają same. Wszystkie te dzieci, które z powodów opisanych powyżej zostają same, kierowane są zwykle to tak zwanych domów dzieci, czyli zorganizowanych placówek, gdzie większa grupa dzieci ma zapewnione podstawowe potrzeby – spanie, jedzeni, naukę itd. Mimo, że pracownicy takich domów robią wszystko, aby dzieci te dostawały wszystko co najlepsze, bardzo często jednak dzieciom takim brakuje miłości i indywidualnej opieki. Niektóre mają nieco więcej szczęścia i trafiają do rodzin zastępczych lub zostają adoptowane. Zdarzają się również sytuacje, że dorośli ludzie pozostają bez domów. Część z nich ląduje na ulicy przez alkoholizm, brak chęci do działania, lenistwo, zdarzają się jednak sytuacje, które bardzo silnie oddziałują na psychikę człowieka, który załamuje się, często popada w chorobę i przez to nie potrafi zapewnić sobie odpowiednich warunków życia. Państwo stara się pomagać takim ludzie, nie zawsze jest to jednak możliwie i niestety nadal jest wielu ludzi bezdomnych.

Ogród jako miejsce rekreacji

w kategorii Ogród

Coraz częściej ogród staje się miejscem czysto rekreacyjnym. Owoce i warzywa zastępuje się krzewami i drzewami ozdobnymi oraz kwiatami. Ludzie tworzą z ogrodu taki mały raj na ziemii. Układają kamienie, skalniaki, fontanny, budują oczka wodne. Inwestują w niesamowitą roślinność, budują piękne altany, grille, studnie. Wyobraźnia nie ma końca. Bardzo często organizuje się konkursy na najpiękniejszy ogród. Niemało ludzi się zgłasza ze swoimi, można nawet nazwać dziełami sztuki. My oglądamy te ogrody, a nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile pracy i pieniędzy trzeba włożyć na wykonanie takiego cuda i dbanie o nie. Za to jaką przyjemnością jest przebywanie w swoim wymarzonym świecie. Niektórzy boją się, że ich ogród może zostać zniszczony lub okradziony- i słusznie, w tych czasach takie bogactwo przyciąga jak nie złodziei to zazdrosnych ludzi. W ogrodzie nie tylko można się bawić piłką czy grać w szachy. można robić grilla i spędzać wolny czas z przyjaciółmi. część ozdobna może być nadzwyczaj niezwyczajna. Można zasiać bambusa czy też palmy. jest również mnóstwo innych niekonwencjonalnych roślin które czekają na swoją chwilę w ogrodzie. Rekreacja w ogrodzie staje więc ważniejsza niż uprawianie czegokolwiek. Choć nie powiem jabłoń i smaczne jabłka co rok to powód do dumy. Świeża marchew czy inne warzywa., trzeba połączyć przyjemny z pożytecznym.

Po za tym tradycyjny ogród, podobnie jak tradycyjna zieleń i jej pielęgnacja to powód do dumy właścicieli. Ładnie przystrzone drzewka i krzaczki powodują uczucie hierarchii i spokoju. Tradycyjny ogródek jest zawsze na czasie i w modzie.

Relaks w domowym ogrodzie

w kategorii Ogród

7W porządnym ogrodzie znajdują się oczywiście nienaganny zielony trawnik, ładne drzewa i krzewy oraz czasem inne stylowe dodatki. W lato gdy jest ciepło miło spędza się czas w takim ogrodzie. Można nawet spożywać tam czytać, opalać się i spożywać posiłki. Właśnie do tego może być niezbędny grill. Jeśli mamy duży ogród i zapraszamy dużo gości można pokusić się o postawienie stałego grilla w ogrodzie. Grille mają różne formy. Może to być gotowa konstrukcja kupiona w markecie lub można też wykonać grill samodzielnie z kamieni. To już zadanie dla fachowców, ale tak naprawdę bardzo dobrym pomysłem mogłoby być miejsce na ognisko z ławeczkami i palenisko otoczone kamieniami. Do tego kilka długich kijków z ostrym zakończeniem, żeby można było nabić bez problemu kiełbaskę. Jest to też dużo tańsze rozwiązanie niż kupno gotowego dużego grilla stałego. Trzeba jednak zadbać o drewno do palenia w ognisku no i z głową rozmieścić palenisko, żeby było z dala od budynków i innych obiektów. Zawsze można też kupić tani grill przenośny, który wystarczy na kilkanaście osób, a w wypadku większej imprezy w naszym ogrodzie zaproponować ognisko i kiełbaski. Ognisko w nocy jest też większą atrakcją i można się ogrzać. Wybór należy do samych właścicieli ogrodów. Wiadomo, że ognisko czasami może być niemożliwe, jeśli blisko mieszkają sąsiedzi.

Zabawy w ogrodzie

 • Jak podaje na swojej stronie internetowej "Time" psy upodabniają się do człowieka w coraz silniejszym stopniu. Jest to związane z tym, że nasi czteronodzy przyjaciele stają się coraz mądrzejsi. Może być to dowodem na ciągłą ewolucję tego gatunku.

  Żółwie łatwo się oswajają i mogą przynieść hodowcom wiele satysfakcji. Wprawdzie nie przywiązują się do swoich właścicieli tak jak psy, czy koty, jednak ich atutem jest długowieczność.

  Kaktusy znane są z tego, że potrafią przeżyć w terenach suchych oraz bardzo suchych, na których opady stanowią rzadkość, a temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Istnieją jednak odmiany zasiedlające lasy deszczowe.

  Zwierzęta domowe to – jak się okazuje – nie tylko pies, kot i świnka morska. Trzymać w domu można węże, pająki i inne zwierzęta, których wygląd napawa grozą. Zwierzęta domowe to pojęcie odnoszące się do różnych rodzajów zwierząt, którymi człowiek opiekuje się dla własnej przyjemności. Klatki, akwaria, terraria to pomieszczenia, w których mieszkają nasze pupile.
 • Serwis Nasz Dom to mnóstwo ciekawych i interesujących informacji, artykułów i ciekawostek z dziedziny domów, ogrodów, zwierząt domowych, nawodnienie ogrodów, pielęgnacja zieleni, aranżacja wnętrz;
 • Serwis Nasz Dom to ciągle aktualizowana witryna WWW, pojawiają się tutaj nowe informacje kilka razy w tygodniu;
 • Serwis Nasz Dom współtworzą również internauci dzięki uwagom na temat działania serwisów, a nawet wysyłaniu materiałów pocztą e-mail;
 • Serwis Nasz Dom to w końcu miejsce, gdzie warto dzielić się opiniami, uwagami na temat prezentowanych artykułów oraz dzielić się własnym, bezcennym doświadczeniem.
 • Działamy na terenie całej Polski - meble na zamówienie: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice i cały Śląsk, Podhale, Gdańsk.
 • Nawadnianie ogrodów, pielęgnacja zieleni, ogród zimowy
 • Dom i ogród, trawa, kwiaty, zieleń