Woda w ogrodzie

w kategorii Ogród

8Ogród ogrodem, trzeba o niego dbać jak o własne dziecko. Pamiętajmy jednak, jaką istotną rzeczą dla niego jest woda. Klimat ulega ociepleniu, na świecie są susze. Musimy pamiętać o tym, aby regularnie podlewać nasz ogród, ale też żeby nie przesadzić z ilością wody. I niekoniecznie chodzi tu o samą ilość. Podlewając ogród w upalny dzień możemy tylko mu zaszkodzić. Dlaczego? Wydaje się, że w gorący dzień rośliny chcą wody- owszem chcą. Zwróćmy uwagę też na coś innego. Podlewając, zawsze używamy zimnej wody, niekoniecznie z wyboru, ale z przymusu. Podlewając kwiaty zimną wodą możemy tylko im zaszkodzić i uszkodzić liście. To taki szok termiczny. Nic dobrego. W upalne dni należy podlewać rośliny wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Woda w ogrodzie nie tylko jest użyteczna. Może też być świetną ozdobą, ale połączoną z użytecznym. Fontanny w kilku miejscach dają niesamowity efekt, przy okazji takie tylko tryskające podlewają okoliczną roślinność. Woda może nam się przydać też do stworzenia oczka wodnego. Oczka wodne są niemal obowiązkiem wśród ozdobnych ogrodów. Piękne kolorowe rybki, roślinki wodne i rosnące przy zbiorniku wodnym. Niektórzy tworzą sztuczne strumienie, co wymaga dużej pracy i pieniędzy. Cała sieć wodna jest tworzona i dla ozdoby i do nawadniania ogrodu. Daje niesamowity efekt pod oboma względami.

Oczko wodne

w kategorii Ogród

8Oczko wodne w ogrodzie to ciekawy dodatek i miła dla oka atrakcja. Szczególnie jeśli jest ładnie wykonane, spore i regularnie czyszczone. Rzeczą jasną jest, że po pewnym czasie w oczku zbierają się zanieczyszczenia, przywiane przez wiatr liście i inne rzeczy. Nie wygląda to zbyt estetycznie i wymaga interwencji. Oczko wodne jest stosunkowo łatwe do zrobienia. Wystarczy wykopać w ogrodzie odpowiedniej wielkości dół o odpowiedniej powierzchni, ale niezbyt głęboki. Później wystarczy ułożyć grubą gumową powłokę i jej końce wkopać w ziemię. Utworzy się z tego nieprzepuszczający wody dołek. Następnie można zalać oczko wodą, ale nie po same brzegi, bo przy ulewnym deszczu byłby potop. Dookoła oczka można ułożyć ładne kamienie, żeby nie było widać miejsc, gdzie były zakopane końce materiału nieprzepuszczającego wody. Następnie warto wsadzić obok jakieś krzewy, czy małe świerki. Na wodę można kupić nawet sztuczne lilie lub inne ozdoby. Wszystko zależy od inwencji twórczej. Jeśli dobrze pójdzie to od czasu do czasu do naszego oczka mogą wprowadzić się mili goście jak żaby. Jednak okolica naszego ogrodu musiałaby być zaopatrzona niedaleko w jakiś zbiornik wodny, bo na przedmieściu wśród setek domków jednorodzinnych żabek raczej nie spotkamy. Dzięki oczku wodnemu nasz ogród będzie wyglądał atrakcyjniej.

Zabawy w ogrodzie

 • Jak podaje na swojej stronie internetowej "Time" psy upodabniają się do człowieka w coraz silniejszym stopniu. Jest to związane z tym, że nasi czteronodzy przyjaciele stają się coraz mądrzejsi. Może być to dowodem na ciągłą ewolucję tego gatunku.

  Żółwie łatwo się oswajają i mogą przynieść hodowcom wiele satysfakcji. Wprawdzie nie przywiązują się do swoich właścicieli tak jak psy, czy koty, jednak ich atutem jest długowieczność.

  Kaktusy znane są z tego, że potrafią przeżyć w terenach suchych oraz bardzo suchych, na których opady stanowią rzadkość, a temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Istnieją jednak odmiany zasiedlające lasy deszczowe.

  Zwierzęta domowe to – jak się okazuje – nie tylko pies, kot i świnka morska. Trzymać w domu można węże, pająki i inne zwierzęta, których wygląd napawa grozą. Zwierzęta domowe to pojęcie odnoszące się do różnych rodzajów zwierząt, którymi człowiek opiekuje się dla własnej przyjemności. Klatki, akwaria, terraria to pomieszczenia, w których mieszkają nasze pupile.
 • Serwis Nasz Dom to mnóstwo ciekawych i interesujących informacji, artykułów i ciekawostek z dziedziny domów, ogrodów, zwierząt domowych, nawodnienie ogrodów, pielęgnacja zieleni, aranżacja wnętrz;
 • Serwis Nasz Dom to ciągle aktualizowana witryna WWW, pojawiają się tutaj nowe informacje kilka razy w tygodniu;
 • Serwis Nasz Dom współtworzą również internauci dzięki uwagom na temat działania serwisów, a nawet wysyłaniu materiałów pocztą e-mail;
 • Serwis Nasz Dom to w końcu miejsce, gdzie warto dzielić się opiniami, uwagami na temat prezentowanych artykułów oraz dzielić się własnym, bezcennym doświadczeniem.
 • Działamy na terenie całej Polski - meble na zamówienie: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice i cały Śląsk, Podhale, Gdańsk.
 • Nawadnianie ogrodów, pielęgnacja zieleni, ogród zimowy
 • Dom i ogród, trawa, kwiaty, zieleń