Odkurzanie

w kategorii Porządki w domu

Odkurzanie to jedna  z ważniejszych czynności, jakie wykonują ludzie, aby ich dom był czysty i schludny. Jednym z etapów żmudnego sprzątania i robienia porządków domowych jest odkurzanie. Większość ludzi odkurza w swoich domach dość często, z pewną regularnością, chyba że pojawi się niespodziewanie większy bałagan – coś się rozsypie, pojawią się goście itp. W dawnych czasach, kiedy nie było odkurzaczy, wykorzystywano szczotki i po prostu zamiatano. W niektórych domach nadal zamiata się, szczególnie jeśli potrzeba szybko coś oczyścić. W większości jednak do usuwania przeróżnych okruchów, odpadków i kurzu z naszych podłóg i dywanów używany jest odkurzacz. Są różne rodzaje odkurzaczy – workowe, bezrowkowe. Firmy produkujące je ścigają się między sobą oferując coraz to nowsze możliwości i ulepszenia tych urządzeń np. funkcja prania dywanów. Produkuje się też odkurzacze działające bardzo cicho w porównaniu do standardowych – ta oferta kierowana jest zwykle do klientów posiadających małe dzieci. Jeśli w domu jest odkurzacz i zachodzi potrzeba jego użycia konieczne jest jeszcze znalezienie chętnego domownika, który wykona tę pracę.

Dużą popularnością w ostatnich czasach cieszą się odkurzacze centralne. Takie centralne odkurzacze wraz ze swoją instalacją pozwalają w wygodny i sprawny sposób wykonać tą znienawidzoną przez niektórych czynność.

Kurz jest zanieczyszczeniem powstającym z różnych źródeł, jest on zmorą większości gospodyń domowych. Pozbywanie kurzu jest czynnością dość denerwującą – ludzie go usuwają, po czym po dość krótkim czasie pojawia się on znowu. Walka z nim to w pewien sposób syzyfowa praca, ale przynajmniej przez jakiś czas widać jej pozytywny skutek w postaci czystości. Kurz osadza się głównie na meblach, różnych sprzętach domowych, na przykład telewizorach, kinach domowych, komputerach, monitorach, na podłodze itd. Unosi się on w powietrzu, po czym osadza na różnych przedmiotach. Ważne jest więc systematyczne jego usuwanie, aby panował w domu porządek. Produkowany jest szereg preparatów i ściereczek do walki z kurzem. Te preparaty to na przykład różne aerozole, które ułatwiają zebranie kurzu a także zabezpieczają przez jakiś czas przed jego osiadaniem. Producenci oferują także różne rodzaje ściereczek, charakteryzujących się np. dużą chłonnością, przyciąganiem itp. Najważniejszy warunek jednak w walce z kurzem to systematyczność: łatwiej bowiem usunąć niewielkie warstwy zanieczyszczeń niż gruby, zalegający kurz. Dlatego warto poświęcić dosłownie kilka minut częściej a zyskamy na tym wiele.

Meble kuchenne

w kategorii Kuchnia

1Meble kuchenne są całkowicie inaczej robione i montowane w porównaniu do mebli do innych pomieszczeń. Meble te mogą być wykonywane nawet na wymiar. Jeżeli twoje kuchnia ma jakieś nietypowe kształty zgłoś się do firmy która zrobi specjalnie dla ciebie meble które na pewno będą pasowały do twojej kuchni. Meble kuchenne powinny być odporne na ścieranie, wodę, ciepło i powinny być bardzo funkcjonalne ze względu na przechowywanie różnego rodzaju naczyń i pokarmów. Również lodówka czasami traktowana jest jak meble.Urządzasz nowe mieszkanieJeżeli urządzasz swoje nowe mieszkanie to na początku zastanów się jakie style chcesz mieć w swoim mieszkaniu. Zastanów się nad kolorami oraz nad tym jakiego rodzaju meble chciałabyś tam widzieć. Jeżeli nie wiesz jak urządzać odpowiednio swoje mieszkanie powinnaś zajrzeć do różnych katalogów. W takich katalogach będziesz mogła od razu wybrać odpowiednie meble które będą ci na pewno służyć przez kilka dobrych lat. Meble ni są zakupem na rok czy dwa lecz na dłużej dlatego też decyduj się na te które na pewno spełnią twoje wymagania.

Zabawy w ogrodzie

 • Jak podaje na swojej stronie internetowej "Time" psy upodabniają się do człowieka w coraz silniejszym stopniu. Jest to związane z tym, że nasi czteronodzy przyjaciele stają się coraz mądrzejsi. Może być to dowodem na ciągłą ewolucję tego gatunku.

  Żółwie łatwo się oswajają i mogą przynieść hodowcom wiele satysfakcji. Wprawdzie nie przywiązują się do swoich właścicieli tak jak psy, czy koty, jednak ich atutem jest długowieczność.

  Kaktusy znane są z tego, że potrafią przeżyć w terenach suchych oraz bardzo suchych, na których opady stanowią rzadkość, a temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Istnieją jednak odmiany zasiedlające lasy deszczowe.

  Zwierzęta domowe to – jak się okazuje – nie tylko pies, kot i świnka morska. Trzymać w domu można węże, pająki i inne zwierzęta, których wygląd napawa grozą. Zwierzęta domowe to pojęcie odnoszące się do różnych rodzajów zwierząt, którymi człowiek opiekuje się dla własnej przyjemności. Klatki, akwaria, terraria to pomieszczenia, w których mieszkają nasze pupile.
 • Serwis Nasz Dom to mnóstwo ciekawych i interesujących informacji, artykułów i ciekawostek z dziedziny domów, ogrodów, zwierząt domowych, nawodnienie ogrodów, pielęgnacja zieleni, aranżacja wnętrz;
 • Serwis Nasz Dom to ciągle aktualizowana witryna WWW, pojawiają się tutaj nowe informacje kilka razy w tygodniu;
 • Serwis Nasz Dom współtworzą również internauci dzięki uwagom na temat działania serwisów, a nawet wysyłaniu materiałów pocztą e-mail;
 • Serwis Nasz Dom to w końcu miejsce, gdzie warto dzielić się opiniami, uwagami na temat prezentowanych artykułów oraz dzielić się własnym, bezcennym doświadczeniem.
 • Działamy na terenie całej Polski - meble na zamówienie: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice i cały Śląsk, Podhale, Gdańsk.
  System reklamy Test
 • Nawadnianie ogrodów, pielęgnacja zieleni, ogród zimowy
 • Dom i ogród, trawa, kwiaty, zieleń