Rośliny doniczkowe zimą

w kategorii Rośliny w domu

Na balkonie najczęściej rośliny sadzone są w doniczkach lub donicach. Są rośliny które bez żadnych szkód mogą w nich zimować po odpowiednim ich zabezpieczeniu. Do takich zimujących na balkonach roślin można zaliczyć bukszpan, róże, berberysy oraz drzewka iglaste takie jak jałowiec, sosny, żywotniki. Na balkonie mogą również pozostać trawy, zioła takie jak szałwia czy lubczyk. Niektóre rośliny są mrozoodporne jak na przykład bukszpan ale tylko w przypadku gdy zimują w gruncie. Posadzone w doniczce nie dadzą sobie rady z zamarzniętą ziemia i dlatego donice należy ocieplać. Do ocieplania najlepiej zastosować grube maty oraz perforowane folie. Należy zabezpieczać nie tylko korzenie ale również części nadziemne rośliny przed zimnym wiatrem oraz wysuszającym słońcem. Do osłony części nadziemnych roślin należy używać materiałów przepuszczających powietrze tak aby rośliny mogły swobodnie oddychać. Nie należy używać folii natomiast doskonałe będą wypchane słomą lub liśćmi worki z juty, maty ze słomy. Można również zastosować worki z folii pęcherzykowej które doskonale nadają się do zabezpieczenia doniczek. Osłony na doniczkach można mocować w różny sposób ale najczęściej owija je się sznurkiem. Doniczki należy umieścić na podwyższeniach tak żeby nie miały one styczności z zimnym betonem podłogi balkonowej.

Rośliny na oknach i balkonach

w kategorii Rośliny w domu

1Do ozdoby okien i balkonów służą różnorodne rośliny ozdobne a przede wszystkim kwiaty. Mamy bardzo duży wybór kwiatów ale do najbardziej popularnych możemy zaliczyć pelargonie bluszczolistne które mogą być zwisające lub stojące. Innymi kwiatami są petunie które bardzo wcześnie zakwitają, rosną stosunkowo szybko ale niestety wymagają starannej pielęgnacji. Pielęgnacja petunii polega na ich systematycznym i obfitym podlewaniu. Do wody służącej do podlewania należy dodać nawozu z dodatkiem żelaza gdyż brak tego składnika powoduje że liście rośliny żółkną a cała roślina przestaje rosnąć. Kwiaty mogą być posadzone w doniczkach, pojemnikach stojących na parapecie lub podłodze albo podwieszane w doniczkach. Do sadzenia w wiszących doniczkach nadają się szczególnie zwisające pelargonie, petunie odmiany Million Wells lub werbeny z serii Tapień i Terami. Werbeny nie wymagają zbyt częstego podlewania gdyż rośliny mają zwarty pokrój e którym może dojść do gnicia liści i pędów. Inne rośliny które doskonale prezentują się w podwieszanych doniczkach to na przykład uczep, bakopa oraz trojeść. Do dekoracji balkonów można użyć sadzonek kwiatów wieloletnich oraz sadzonki kwiatów jednorocznych. Na pewno warto posadzić wspaniale pachnącą maciejkę, begonie, szałwie oraz smagliczki. Można również wsiać pnącza takie jak groszek pachnący, wilec purpurowy, azarię. Tego rodzaju kwiaty mogą się piąć po rozciągniętych sznurkach lub podporach, prętach balustrad tworząc kolorowe ściany.

Zabawy w ogrodzie

 • Jak podaje na swojej stronie internetowej "Time" psy upodabniają się do człowieka w coraz silniejszym stopniu. Jest to związane z tym, że nasi czteronodzy przyjaciele stają się coraz mądrzejsi. Może być to dowodem na ciągłą ewolucję tego gatunku.

  Żółwie łatwo się oswajają i mogą przynieść hodowcom wiele satysfakcji. Wprawdzie nie przywiązują się do swoich właścicieli tak jak psy, czy koty, jednak ich atutem jest długowieczność.

  Kaktusy znane są z tego, że potrafią przeżyć w terenach suchych oraz bardzo suchych, na których opady stanowią rzadkość, a temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Istnieją jednak odmiany zasiedlające lasy deszczowe.

  Zwierzęta domowe to – jak się okazuje – nie tylko pies, kot i świnka morska. Trzymać w domu można węże, pająki i inne zwierzęta, których wygląd napawa grozą. Zwierzęta domowe to pojęcie odnoszące się do różnych rodzajów zwierząt, którymi człowiek opiekuje się dla własnej przyjemności. Klatki, akwaria, terraria to pomieszczenia, w których mieszkają nasze pupile.
 • Serwis Nasz Dom to mnóstwo ciekawych i interesujących informacji, artykułów i ciekawostek z dziedziny domów, ogrodów, zwierząt domowych, nawodnienie ogrodów, pielęgnacja zieleni, aranżacja wnętrz;
 • Serwis Nasz Dom to ciągle aktualizowana witryna WWW, pojawiają się tutaj nowe informacje kilka razy w tygodniu;
 • Serwis Nasz Dom współtworzą również internauci dzięki uwagom na temat działania serwisów, a nawet wysyłaniu materiałów pocztą e-mail;
 • Serwis Nasz Dom to w końcu miejsce, gdzie warto dzielić się opiniami, uwagami na temat prezentowanych artykułów oraz dzielić się własnym, bezcennym doświadczeniem.
 • Działamy na terenie całej Polski - meble na zamówienie: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice i cały Śląsk, Podhale, Gdańsk.
 • Nawadnianie ogrodów, pielęgnacja zieleni, ogród zimowy
 • Dom i ogród, trawa, kwiaty, zieleń