Odkurzanie

w kategorii Porządki w domu

Odkurzanie to jedna  z ważniejszych czynności, jakie wykonują ludzie, aby ich dom był czysty i schludny. Jednym z etapów żmudnego sprzątania i robienia porządków domowych jest odkurzanie. Większość ludzi odkurza w swoich domach dość często, z pewną regularnością, chyba że pojawi się niespodziewanie większy bałagan – coś się rozsypie, pojawią się goście itp. W dawnych czasach, kiedy nie było odkurzaczy, wykorzystywano szczotki i po prostu zamiatano. W niektórych domach nadal zamiata się, szczególnie jeśli potrzeba szybko coś oczyścić. W większości jednak do usuwania przeróżnych okruchów, odpadków i kurzu z naszych podłóg i dywanów używany jest odkurzacz. Są różne rodzaje odkurzaczy – workowe, bezrowkowe. Firmy produkujące je ścigają się między sobą oferując coraz to nowsze możliwości i ulepszenia tych urządzeń np. funkcja prania dywanów. Produkuje się też odkurzacze działające bardzo cicho w porównaniu do standardowych – ta oferta kierowana jest zwykle do klientów posiadających małe dzieci. Jeśli w domu jest odkurzacz i zachodzi potrzeba jego użycia konieczne jest jeszcze znalezienie chętnego domownika, który wykona tę pracę.

Dużą popularnością w ostatnich czasach cieszą się odkurzacze centralne. Takie centralne odkurzacze wraz ze swoją instalacją pozwalają w wygodny i sprawny sposób wykonać tą znienawidzoną przez niektórych czynność.

Kurz jest zanieczyszczeniem powstającym z różnych źródeł, jest on zmorą większości gospodyń domowych. Pozbywanie kurzu jest czynnością dość denerwującą – ludzie go usuwają, po czym po dość krótkim czasie pojawia się on znowu. Walka z nim to w pewien sposób syzyfowa praca, ale przynajmniej przez jakiś czas widać jej pozytywny skutek w postaci czystości. Kurz osadza się głównie na meblach, różnych sprzętach domowych, na przykład telewizorach, kinach domowych, komputerach, monitorach, na podłodze itd. Unosi się on w powietrzu, po czym osadza na różnych przedmiotach. Ważne jest więc systematyczne jego usuwanie, aby panował w domu porządek. Produkowany jest szereg preparatów i ściereczek do walki z kurzem. Te preparaty to na przykład różne aerozole, które ułatwiają zebranie kurzu a także zabezpieczają przez jakiś czas przed jego osiadaniem. Producenci oferują także różne rodzaje ściereczek, charakteryzujących się np. dużą chłonnością, przyciąganiem itp. Najważniejszy warunek jednak w walce z kurzem to systematyczność: łatwiej bowiem usunąć niewielkie warstwy zanieczyszczeń niż gruby, zalegający kurz. Dlatego warto poświęcić dosłownie kilka minut częściej a zyskamy na tym wiele.

Sprzęty kuchenne

w kategorii Kuchnia

Jeśli ktoś ma własną kuchnię, to właściwie w tym momencie można już założyć, że taka właśnie osoba będzie musiała się zmierzyć również i z tym, że będzie musiała ją zaopatrzyć w różnego rodzaju sprzęty i urządzenia. Oczywiście wszystko w tym właśnie momencie zależy od tego, w jakim stopniu będzie owa kuchnia obciążona – jeśli jest to kuchnia przy stołówce, to zapewne potrzebuje ona zdecydowanie dużo więcej sprzętu, który jest zarazem wyżej zaawansowany technologicznie, niż zwyczajna kuchenka przydomowa. Prawdopodobnie zresztą sami jesteśmy całkowicie świadomymi tego faktu i tej konotacji ludźmi. Mówiąc o sprzętach kuchennych właściwie powinniśmy też być świadomi i tego, że wliczyć w ten zwrot można zarówno przyrządy i naczynia kuchenne, jak i również urządzenia i maszyny służące do wykonywania różnego rodzaju niezbędnych w tym właśnie pomieszczeniu czynności. Jest to chyba dla nas całkiem jasną sprawą i prawdopodobnie choćby w części ją rozumiemy i staramy się zrozumieć. Tak więc przedstawia się sprawa ze sprzętami.

Gdzie kupować sprzęt kuchenny? W jakich miejscach najlepiej kupować sprzęt do kuchni? W tytule zadaliśmy pewnego rodzaju pytanie – a więc teraz musimy sobie na nie odpowiedzieć. Jeśli zatem chodzi o tego właśnie typu sprawę, to moglibyśmy zdecydowanie powiedzieć, że na pewno nie kupimy takiego oto sprzętu ani w sklepie cukierniczym, ani w piekarni, czy w papierniczym. Jednak teraz zakończmy już te wszystkie żarty i skupmy się już wyłącznie na samej sprawie dotyczącej odpowiedzi na tego typu pytanie – na pewno zatem powinniśmy dokonywać tego typu zakupów w miejscach, które są naprawdę dobrze zaopatrzone w taki akurat sprzęt kuchenny. Przede wszystkim zatem powinny to być sklepy z artykułami gospodarstwa domowego – i tam też powinniśmy poszukiwać tego, czego aktualnie będziemy potrzebować do całej wspomnianej kuchni. Gdy już to nabędziemy przy tej okazji – jak można stwierdzić – nabędziemy również wiedzę dotyczącą tego, gdzie dobrze jest kupować tego rodzaju sprzęt kuchenny, a gdzie raczej nie uświadczymy tego typu urządzeń i sprzętów użytku naszego codziennego i zwykłego użytku.

Artykuły gospodarstwa domowego

w kategorii Kuchnia

Bardzo istotne jest, aby sprzęt AGD, który posiadamy w kuchni, znajdował się w jak najbardziej wygodnych i funkcjonalnych dla nas częściach kuchni, najlepiej na takiej wysokości, na której unikniemy schylania się i klękania. Urządzenia gospodarstwa domowego, artykuły gospodarstwa domowego, podobnie jak każdy inny rodzaj produktów elektrycznych i elektronicznych, podlega za czasem wielu zmianom i unowocześnieniom. Sprzęt taki posiada klasy energetyczne, po których można porównać średnie zużycie prądu i wybrać jak najoszczędniejsze. Na początku zazwyczaj kupuje się płytę grzewczą i piekarnik do zabudowy lub jako jeden element. Zmywarki to urządzenia służące do mycia naczyń, sztućców, garnków i innych przedmiotów potrzebnych do przygotowywania posiłków. Lodówki są to taki sprzęt gospodarstwa domowego, które zużywa niestety najwięcej energii elektrycznej w domu, bo przecież energochłonnego piekarnika, żelazka czy zmywarki używamy tylko czasami, a lodówka pracuje bez przerwy.

Zabawy w ogrodzie

 • Jak podaje na swojej stronie internetowej "Time" psy upodabniają się do człowieka w coraz silniejszym stopniu. Jest to związane z tym, że nasi czteronodzy przyjaciele stają się coraz mądrzejsi. Może być to dowodem na ciągłą ewolucję tego gatunku.

  Żółwie łatwo się oswajają i mogą przynieść hodowcom wiele satysfakcji. Wprawdzie nie przywiązują się do swoich właścicieli tak jak psy, czy koty, jednak ich atutem jest długowieczność.

  Kaktusy znane są z tego, że potrafią przeżyć w terenach suchych oraz bardzo suchych, na których opady stanowią rzadkość, a temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Istnieją jednak odmiany zasiedlające lasy deszczowe.

  Zwierzęta domowe to – jak się okazuje – nie tylko pies, kot i świnka morska. Trzymać w domu można węże, pająki i inne zwierzęta, których wygląd napawa grozą. Zwierzęta domowe to pojęcie odnoszące się do różnych rodzajów zwierząt, którymi człowiek opiekuje się dla własnej przyjemności. Klatki, akwaria, terraria to pomieszczenia, w których mieszkają nasze pupile.
 • Serwis Nasz Dom to mnóstwo ciekawych i interesujących informacji, artykułów i ciekawostek z dziedziny domów, ogrodów, zwierząt domowych, nawodnienie ogrodów, pielęgnacja zieleni, aranżacja wnętrz;
 • Serwis Nasz Dom to ciągle aktualizowana witryna WWW, pojawiają się tutaj nowe informacje kilka razy w tygodniu;
 • Serwis Nasz Dom współtworzą również internauci dzięki uwagom na temat działania serwisów, a nawet wysyłaniu materiałów pocztą e-mail;
 • Serwis Nasz Dom to w końcu miejsce, gdzie warto dzielić się opiniami, uwagami na temat prezentowanych artykułów oraz dzielić się własnym, bezcennym doświadczeniem.
 • Działamy na terenie całej Polski - meble na zamówienie: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice i cały Śląsk, Podhale, Gdańsk.