Ogród

Warzywa w ogrodzie

w kategorii Ogród, Rośliny w domu

4Warzywa są nieco łatwiejsze do uprawy niż owoce. Te wystarczy tylko posadzić i czekać na efekt, chociaż nie przy wszystkich. Bób jest dość ciężki do uprawy tylko dlatego, że mszyca go wręcz kocha. Nie nadążamy za spryskiwaniem łodyg, które są jedzone przez te pasożyty. Większą uwagę trzeba też poświęcić pomidorom, chociaż niektórzy uważają, że są to owoce. Ogórki są również nieco wybredne. Łatwo hoduje się marchew, pietruszkę czy  buraki, chociaż jeśli ktoś chce mieć je duże i zdrowe też musi poświęcić trochę uwagi, nie wszystko jest takie łatwe. Roślinom głównie trzeba dostarczać wody, przy suchych gorących latach jest to konieczne, inaczej cała uprawa pójdzie na marne. Jedynym warzywem który jest w stanie przezimować jest czosnek zimowy i pora ozima. Nie przeszkadza im mróz, oczywiście w tym czasie nie rosną, ale siedzą w ziemii. Dużo osób uprawia warzywa po to, aby je następnie sprzedać. Często jest to rzodkiewka, którą łatwo hodować i łatwo sprzedać. Ludzie chętnie też sprzedają marchew i pietruszkę. Wiosną wystarczy wysiać, a późniejszym latem wyrwać i po sprawie. Gorzej jeśli chodzi na przykład o ziemniaki. Wykopki są ciężką pracą, przez co wiele ludzi rezygnuje z ich uprawy. Dla jednych będzie to sprawiało frajdę dla innych nie. Ci którzy chcą mieć warzywa w ogrodzie nie będą się z tym bawić na siłę.

Woda w ogrodzie

w kategorii Ogród

8Ogród ogrodem, trzeba o niego dbać jak o własne dziecko. Pamiętajmy jednak, jaką istotną rzeczą dla niego jest woda. Klimat ulega ociepleniu, na świecie są susze. Musimy pamiętać o tym, aby regularnie podlewać nasz ogród, ale też żeby nie przesadzić z ilością wody. I niekoniecznie chodzi tu o samą ilość. Podlewając ogród w upalny dzień możemy tylko mu zaszkodzić. Dlaczego? Wydaje się, że w gorący dzień rośliny chcą wody- owszem chcą. Zwróćmy uwagę też na coś innego. Podlewając, zawsze używamy zimnej wody, niekoniecznie z wyboru, ale z przymusu. Podlewając kwiaty zimną wodą możemy tylko im zaszkodzić i uszkodzić liście. To taki szok termiczny. Nic dobrego. W upalne dni należy podlewać rośliny wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Woda w ogrodzie nie tylko jest użyteczna. Może też być świetną ozdobą, ale połączoną z użytecznym. Fontanny w kilku miejscach dają niesamowity efekt, przy okazji takie tylko tryskające podlewają okoliczną roślinność. Woda może nam się przydać też do stworzenia oczka wodnego. Oczka wodne są niemal obowiązkiem wśród ozdobnych ogrodów. Piękne kolorowe rybki, roślinki wodne i rosnące przy zbiorniku wodnym. Niektórzy tworzą sztuczne strumienie, co wymaga dużej pracy i pieniędzy. Cała sieć wodna jest tworzona i dla ozdoby i do nawadniania ogrodu. Daje niesamowity efekt pod oboma względami.

Altany ogrodowe

w kategorii Ogród

7Altanki to takie małe domki które mogą wyglądać bardzo słodko lub też mogą być wrakiem które się rozpadają. Altanka jest dość ważną części każdego ogrodu ponieważ to właśnie tutaj trzymamy wszelkie narzędzia kosiarki itp. Dla każdego kto ja ma znaczy dość dużo. Często tez możemy zobaczyć rozpadająca się altankę która do niczego nie nadaje się. Są różne altanki. Jedne są wykonane z drewna inne zrobione jeszcze z innych materiałów. Wiadomo ze najbardziej wytrzymałe są altanki wykonane z cegły lub betony. Taki domek tez stanowi schronienie przed deszczem. O ile ogród mamy zawsze koło domu lub mieszkania tak np. na działce mamy jedynie altankę aby się schronić przed czynnikami atmosferycznymi. To samo chodzi jeżeli w lato na działce nocuje się w altance. Nocujemy w niej ponieważ nie chce nam się wracać do domu lub po prostu mieliśmy imprezę i jest już późno i ciemno. Trzeba tez pamiętać że ogród jest świetnym miejscem na grilla czy nawet ognisko. Jeżeli mamy altankę a w niej prąd to możemy trzymać tam kiełbasę czy inne rzeczy potrzebne na takiego grilla. Są również altanki tak duże że przypominają dom. Mają telewizor czy nawet łóżko do spania. No takie altanki nie widujemy w ogrodzie tylko na działce jeżeli lubimy spędzać czas poza domem lub mieszkamy tam. Tak czy siak widać że czy z drewna czy z cegły zawsze jest ważna do trzymania grabi a nawet mieszkania.

Zabawy w ogrodzie

 • Jak podaje na swojej stronie internetowej "Time" psy upodabniają się do człowieka w coraz silniejszym stopniu. Jest to związane z tym, że nasi czteronodzy przyjaciele stają się coraz mądrzejsi. Może być to dowodem na ciągłą ewolucję tego gatunku.

  Żółwie łatwo się oswajają i mogą przynieść hodowcom wiele satysfakcji. Wprawdzie nie przywiązują się do swoich właścicieli tak jak psy, czy koty, jednak ich atutem jest długowieczność.

  Kaktusy znane są z tego, że potrafią przeżyć w terenach suchych oraz bardzo suchych, na których opady stanowią rzadkość, a temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Istnieją jednak odmiany zasiedlające lasy deszczowe.

  Zwierzęta domowe to – jak się okazuje – nie tylko pies, kot i świnka morska. Trzymać w domu można węże, pająki i inne zwierzęta, których wygląd napawa grozą. Zwierzęta domowe to pojęcie odnoszące się do różnych rodzajów zwierząt, którymi człowiek opiekuje się dla własnej przyjemności. Klatki, akwaria, terraria to pomieszczenia, w których mieszkają nasze pupile.
 • Serwis Nasz Dom to mnóstwo ciekawych i interesujących informacji, artykułów i ciekawostek z dziedziny domów, ogrodów, zwierząt domowych, nawodnienie ogrodów, pielęgnacja zieleni, aranżacja wnętrz;
 • Serwis Nasz Dom to ciągle aktualizowana witryna WWW, pojawiają się tutaj nowe informacje kilka razy w tygodniu;
 • Serwis Nasz Dom współtworzą również internauci dzięki uwagom na temat działania serwisów, a nawet wysyłaniu materiałów pocztą e-mail;
 • Serwis Nasz Dom to w końcu miejsce, gdzie warto dzielić się opiniami, uwagami na temat prezentowanych artykułów oraz dzielić się własnym, bezcennym doświadczeniem.
 • Działamy na terenie całej Polski - meble na zamówienie: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice i cały Śląsk, Podhale, Gdańsk.
  System reklamy Test
 • Nawadnianie ogrodów, pielęgnacja zieleni, ogród zimowy
 • Dom i ogród, trawa, kwiaty, zieleń