Archiwum dla Październik, 2009

Danio pręgowany w Twoim akwarium

w kategorii Akwarium

4Danio pręgowany to doskonale znany hodowcom ryb akwariowych gatunek. Został sprowadzony do Europy na początku dwudziestego wieku z Indii. Ryby te są niezmiernie ruchliwe, posiadają też przepiękne, intensywne niebieskie i złote pasy na boku tułowia. Samce są bardziej smukłe i mają złoty odcień, natomiast samice są srebrzyste i posiadają pełniejszy brzuch. Płetwy są bezbarwne, na ogonowej i odbytowej pojawiają się błękitne pasy. W sprzedaży można spotkać wiele odmian specjalnie wyhodowanych, na przykład weloniastą i weloniastą złotą. W zbiornikach zamieszkuje przede wszystkim część środkową aż do powierzchniowej. Bardzo dobry gatunek jeśli chodzi o początkujących akwarystów, gdyż jest prosty w hodowli. Danio pręgowany najlepiej czuje się w ławicy, gdzie ukazuje w pełni swój temperament, pływając bardzo szybko i często zmieniając kierunek. Jest przy tym rybą spokojnie usposobioną, tak więc idealnie koegzystuje z wieloma innymi gatunkami ryb. W sklepach akwarystycznych można spotkać Danio lamparciego, który jest jednak odmiana pręgowanego a nie osobnym gatunkiem. W akwarium powinna być spora wolna przestrzeń, z której stadko rybek będzie mogło korzystać. Woda powinna być zawsze świeża, trochę kwaśna do obojętnej a także miękka do średnio twardej. W takich warunkach Danio pręgowane najlepiej się czują i są najbardziej żywotne.

Kanarek w domu

w kategorii Zwierzęta w domu

3Kanarki należą do bardzo popularnych zwierząt domowych na całym świecie. W kopalniach zatrudniano je niegdyś w charakterze swoistych czujników metanu. W domach są nieodłącznymi kompanami życia rodzinnego. Kanarka do Europy sprowadzili w średniowieczu Hiszpanie. Kanarki – są to niewielkich rozmiarów ptaki, których długość ciała nie przekracza kilkunastu centymetrów. Kanarek może przeżyć w warunkach domowych nawet 15 lat. Decydując się na zakup kanarka musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, co preferujemy: Atrakcyjny wygląd ptaka, czy może jego piękny śpiew? Jeżeli zależy nam na cudownym upierzeniu zdecydujemy się na kanarka ozdobnego zwanego też czerwonym. Jeśli zależy nam na pięknym śpiewie wybierzemy kanarka śpiewającego. Najpopularniejszymi odmianami tego ostatniego są kanarki harceńskie, belgijskie, hiszpańskie, amerykańskie i rosyjskie. Kanarki nie są drogie w utrzymaniu. Należy oczywiście liczyć się z jednorazowym wydatkiem na odpowiednią klatkę, karmnik i poidło, natomiast samo utrzymanie kanarka będzie polegało na kupowaniu mu w specjalnych sklepach zoologicznych mieszanin pszenicy, rzepaku, owsa, konopia, prosa, maku i kanaru. Mieszaniny takie nie są niedrogie, powszechnie dostępne a jedno pudełko mieszanki starcza na długi czas. Kanarek to dobra propozycja dla osób ceniących śpiew pięknych niewymagających ptaków.

Rośliny akwariowe

w kategorii Akwarium

Do akwarium zdecydowanie lepiej nadają się rośliny pochodzące z cieplejszych stref klimatycznych, niż nasze rodzime okazy, które zanikają zimą i potrzebują bardzo intensywnego oświetlenia. Nie opłaca się na własną rękę przenosić roślin z naturalnych zbiorników do akwarium, gdyż można przy tej okazji przenieść choroby i pasożyty. Dlatego najlepiej kupić roślinę pochodzącą ze sprawdzonej hodowli. Obecnie dostępnych jest w Polsce kilkadziesiąt gatunków, pochodzących nawet ze stref tropikalnych. Do najpopularniejszych roślin akwariowych należy wgłębka wodna, która rozmnaża się w akwariach lepiej, niż w naturze. Dobrze znany jest mech jawajski, który pochodzi z południowo-wschodniej Azji. Płoży się po podłożu, nie ma specjalnych wymagań, dlatego jest wdzięcznym obiektem hodowlanym. Paprotnice występują na całym świecie i łatwo się je uprawia, trzeba tylko pamiętać, żeby wsadzić je dość głęboko w podłoże, gdyż mają skłonność do wypływania. Oprócz tego sadzi się w akwariach grzybienie, wywłóczniki, nadwódki, żabienice, czy strzałki.

Zabawy w ogrodzie

 • Jak podaje na swojej stronie internetowej "Time" psy upodabniają się do człowieka w coraz silniejszym stopniu. Jest to związane z tym, że nasi czteronodzy przyjaciele stają się coraz mądrzejsi. Może być to dowodem na ciągłą ewolucję tego gatunku.

  Żółwie łatwo się oswajają i mogą przynieść hodowcom wiele satysfakcji. Wprawdzie nie przywiązują się do swoich właścicieli tak jak psy, czy koty, jednak ich atutem jest długowieczność.

  Kaktusy znane są z tego, że potrafią przeżyć w terenach suchych oraz bardzo suchych, na których opady stanowią rzadkość, a temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Istnieją jednak odmiany zasiedlające lasy deszczowe.

  Zwierzęta domowe to – jak się okazuje – nie tylko pies, kot i świnka morska. Trzymać w domu można węże, pająki i inne zwierzęta, których wygląd napawa grozą. Zwierzęta domowe to pojęcie odnoszące się do różnych rodzajów zwierząt, którymi człowiek opiekuje się dla własnej przyjemności. Klatki, akwaria, terraria to pomieszczenia, w których mieszkają nasze pupile.
 • Serwis Nasz Dom to mnóstwo ciekawych i interesujących informacji, artykułów i ciekawostek z dziedziny domów, ogrodów, zwierząt domowych, nawodnienie ogrodów, pielęgnacja zieleni, aranżacja wnętrz;
 • Serwis Nasz Dom to ciągle aktualizowana witryna WWW, pojawiają się tutaj nowe informacje kilka razy w tygodniu;
 • Serwis Nasz Dom współtworzą również internauci dzięki uwagom na temat działania serwisów, a nawet wysyłaniu materiałów pocztą e-mail;
 • Serwis Nasz Dom to w końcu miejsce, gdzie warto dzielić się opiniami, uwagami na temat prezentowanych artykułów oraz dzielić się własnym, bezcennym doświadczeniem.
 • Działamy na terenie całej Polski - meble na zamówienie: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice i cały Śląsk, Podhale, Gdańsk.
  System reklamy Test
 • Nawadnianie ogrodów, pielęgnacja zieleni, ogród zimowy
 • Dom i ogród, trawa, kwiaty, zieleń