Archiwum dla Wrzesień, 2009

Wyższość prysznica nad wanną

w kategorii Łazienka

5Każdy człowiek posiada łazienkę i dla każdego z nas łazienka to bardzo istotne pomieszczenie w domu, bowiem bardzo często łazienka to miejsce gdzie się relaksujemy i gdzie możemy zmyć ‚problemy’ codziennego dnia. Łazienka to miejsce, gdzie często czujemy się dobrze i z której wychodzimy czyści i czujący się po prostu jak nowo narodzeni. Dlatego istotne jest to czy mamy w łazience prysznic czy też wannę, bowiem w zależności od tego co lubimy i co preferujemy nasza łazienka będzie zawierała to co dla nas lepsze. Jednak bardzo często zauważa się, że w łazienkach znajduje się prysznic. Dlaczego? Otóż wielu ludzi uważa, że prysznic jest nie tylko wygodniejszy niż wanna ale przede wszystkim prysznic jest bardziej ekonomiczny. Dlaczego? Prysznic bowiem wbrew pozorom sprawia, że używamy znacznie mniej wody niż miałoby to miejsce gdybyśmy mieli wannę a nie prysznic. Prysznice powodują, że nie znajdujemy się w nich długo, bierzemy tylko prysznic no i wychodzimy natomiast z wanną jest przecież inaczej.

Zapasy kuchenne

w kategorii Kuchnia

2Każda kuchnia to centrum domu. Aby praca w kuchni była przyjemna i żeby wszystko co się w niej znajduje było uporządkowane, trzeba działać według pewnych zasad, wtedy zachowamy ład i porządek. Trzeba tak urządzać kuchnie żeby sobie prace ułatwić a nie skomplikować. Teraz istnieje wiele firm które oferują projekty urządzenia wnętrz w tym również kuchni. Nie kosztuje to tak drogo a warto się zastanowić, ponieważ odpowiednio podzielone strefy, odpowiednio dobrane meble to połowa sukcesu jeśli chodzi o dobrą organizację pracy w kuchni. W strefie zapasów powinny być przechowywane przede wszystkim zapasy żywności na kilka dni, zarówno niewymagające chłodzenia, jak i takie wymagające położenia w lodówce, dlatego najpotrzebniejszymi elementami tej strefy są lodówka, zamrażarka, spiżarnia. Dobrze jeśli ten obszar zlokalizowany jest blisko wejścia do kuchni, bo to pozwala znacznie skrócić naszą drogę transportu zakupów na przeznaczone im miejsce. W strefie zapasów przechowywane są kawa, herbata, puszki, makaron, ryż, cukier, mąka.

Fontanna

w kategorii Ogród

4W ogrodzie nastawionym na to, żeby w nim odpoczywać i miło spędzać czas wśród zieleni, a nie na sadzenie kwiatków i drzewek owocowych stosuje się często różne dodatki. Jedną z takich najpopularniejszych dodatków jest fontanna. Spełnia rolę ozdoby w ogrodzie, przykuwa wzrok, a szum wody pięknie komponuje się z wszechobecną zielenią trawy i krzewów. Wybór fontanny może być kłopotliwy. Wiadomo, że obecnie dostać można i małe i ogromne fontanny. W różnych formach, kształtach. Ważnym kryterium jest też energooszczędność wiadomo, że im więcej wody pompa ma do przepompowania tym więcej energii zużyje. Wiadomo, że fontanny używa się głównie latem i wiosną oraz wczesną jesienią. Jest więc to większa część roku, podczas której fontanna jest włączona. Wiąże się do z wydatkiem pieniędzy. Poza tym sam zakup fontanny nie jest tani. Do tego wszystkiego trzeba dodać prace w ogrodzie, zainstalowanie fontanny i przewóz. Z tego wszystkiego może wyjść dodatkowe kilkaset złotych więcej, które musimy dołożyć do zakupu. Jednak dobra fontanna powinna nam potem zrekompensować wydane pieniądze. Miło posiedzieć we własnym ogrodzie na ławeczce obok fontanny, szczególnie wieczorem. Warto też zastanowić się nad zakupem podświetlanej fontanny. Światełka podświetlałyby wodę i dawały lepszy efekt. Można zainstalować też oddzielne oświetlenie w podłoży przy fontannie, żeby podświetlić ją całą po zmroku. Daje to piorunujący efekt.

Zabawy w ogrodzie

 • Jak podaje na swojej stronie internetowej "Time" psy upodabniają się do człowieka w coraz silniejszym stopniu. Jest to związane z tym, że nasi czteronodzy przyjaciele stają się coraz mądrzejsi. Może być to dowodem na ciągłą ewolucję tego gatunku.

  Żółwie łatwo się oswajają i mogą przynieść hodowcom wiele satysfakcji. Wprawdzie nie przywiązują się do swoich właścicieli tak jak psy, czy koty, jednak ich atutem jest długowieczność.

  Kaktusy znane są z tego, że potrafią przeżyć w terenach suchych oraz bardzo suchych, na których opady stanowią rzadkość, a temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Istnieją jednak odmiany zasiedlające lasy deszczowe.

  Zwierzęta domowe to – jak się okazuje – nie tylko pies, kot i świnka morska. Trzymać w domu można węże, pająki i inne zwierzęta, których wygląd napawa grozą. Zwierzęta domowe to pojęcie odnoszące się do różnych rodzajów zwierząt, którymi człowiek opiekuje się dla własnej przyjemności. Klatki, akwaria, terraria to pomieszczenia, w których mieszkają nasze pupile.
 • Serwis Nasz Dom to mnóstwo ciekawych i interesujących informacji, artykułów i ciekawostek z dziedziny domów, ogrodów, zwierząt domowych, nawodnienie ogrodów, pielęgnacja zieleni, aranżacja wnętrz;
 • Serwis Nasz Dom to ciągle aktualizowana witryna WWW, pojawiają się tutaj nowe informacje kilka razy w tygodniu;
 • Serwis Nasz Dom współtworzą również internauci dzięki uwagom na temat działania serwisów, a nawet wysyłaniu materiałów pocztą e-mail;
 • Serwis Nasz Dom to w końcu miejsce, gdzie warto dzielić się opiniami, uwagami na temat prezentowanych artykułów oraz dzielić się własnym, bezcennym doświadczeniem.
 • Działamy na terenie całej Polski - meble na zamówienie: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice i cały Śląsk, Podhale, Gdańsk.
  System reklamy Test
 • Nawadnianie ogrodów, pielęgnacja zieleni, ogród zimowy
 • Dom i ogród, trawa, kwiaty, zieleń