Archiwum dla Sierpień, 2009

Miejsce składowanie przedmiotów

w kategorii Kuchnia

3Jeśli chodzi o różne drobiazgi, pojemniki potrzebne w domu to najwięcej takich przedmiotów potrzebujemy właśnie w kuchni. W kuchni potrzebne są nam sztućce, talerze, wazy i wiele innych. Foremki do ciast, formy do babki, pojemniki metalowe, plastikowe, rondle, garnki to są przedmioty bez których trudno sobie wyobrazić pracę w kuchni. Mnóstwo jest takich drobiazgów i trzeba mieć miejsce by je gdzieś trzymać. Zwłaszcza w małych kuchniach trzeba wykazać się zdolnościami organizatorskimi aby to wszystko logicznie poukładać, pomieścić a później w razie potrzeby znaleźć. W strefie przechowywania znajduje się mniej więcej jedna trzecia całego wyposażenia które mamy w kuchni, dlatego tak ważny jest porządek. Przy takiej ilości artykułów i bardzo częstego z nich korzystania, wygodny dostęp do szafek z tymi rzeczami jest szczególnie istotny. W strefie przechowywania znajdziemy przede wszystkim sztućce, noże przeznaczone do krojenia przeróżnych rzeczy, naczynia, serwisy naczyń, szklanki, kubki, kieliszki, pojemniki, drobny sprzęt AGD.

Umiejscowienie akwarium

w kategorii Akwarium

Kiedy już zdecydujemy się na posiadanie akwarium w domu, musimy podjąć decyzję, w jakim miejscu je postawimy. Wybór miejsca powinien być uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim miejsce musi być stabilne, nie można ryzykować, że akwarium spadnie albo będzie narażone na wstrząsy. W sklepach dostępne są specjalne szafki pod akwarium, można także wbudować je w meblościankę. Stabilność sprawdzamy, napełniając pojemnik wodą i obserwując, czy powierzchnia wody nie kołysze się przy chodzeniu i wykonywaniu codziennych czynności. Należy pamiętać o tym, że akwarium wypełnione wodą sporo waży. Kolejną ważną kwestią jest umiejscowienie akwarium w stosunku do okna. Najlepsze jest dzienne światło padające z przodu, gdyż pozwala wyeksponować ryby i rośliny. Dopuszcza się także światło padające z boku. Natomiast ustawianie akwarium przy oknie lub parapecie jest niewłaściwe, wodna fauna i flora widoczna jest wtedy w świetle przechodzącym i znacznie traci na atrakcyjności. Podstawę oświetlenia powinno Stanowic światło sztuczne. Jeśli zamierzamy hodować płochliwe ryby, koniecznie trzeba oddzielić akwarium od wszelkich źródeł hałasu.

Doniczki dla kaktusów

w kategorii Kaktusy

Kaktusy przeważnie hodujemy w doniczkach, które trzymamy w pomieszczeniach, wystawiając je jedynie w lecie na zewnątrz. Najlepsze dla kaktusów są niepolewane, gliniane doniczki, gdyż ich porowate ściany zapewniają dostęp powietrza do korzeni. Każdy pojemnik musi mieć otwór w dnie, który umożliwi odpływ nadmiaru wody, która może powodować zakwaszanie gleby i gnicie korzeni. Nowe doniczki trzeba przez kolka godzin moczyć w wodzie, aby usunąć substancje chemiczne powstałe przy wypalaniu. Używane czyścimy ostrą szczoteczką, aby usunąć brud, resztki ziemi oraz pasożyty, niewidoczne gołym okiem. Sadząc kaktus, trzeba zadbać o to, aby korzenie wypełniały zgromadzoną wewnątrz ziemię. Zbyt duża wolnej przestrzeni nie pobudza wcale do wzrostu, a zbyt mało miejsca powoduje, że kaktus nie może się prawidłowo rozwijać. Najlepiej sadzić kaktusy razem, łączyć je w grupy, można je także umieszczać w drewnianych skrzynkach, wyścielonych mchem. Zdecydowanie lepiej wygląda kompozycja, złożona z wielu gatunków, niż mnóstwo miniaturowych doniczek ustawionych na parapecie.

Zabawy w ogrodzie

 • Jak podaje na swojej stronie internetowej "Time" psy upodabniają się do człowieka w coraz silniejszym stopniu. Jest to związane z tym, że nasi czteronodzy przyjaciele stają się coraz mądrzejsi. Może być to dowodem na ciągłą ewolucję tego gatunku.

  Żółwie łatwo się oswajają i mogą przynieść hodowcom wiele satysfakcji. Wprawdzie nie przywiązują się do swoich właścicieli tak jak psy, czy koty, jednak ich atutem jest długowieczność.

  Kaktusy znane są z tego, że potrafią przeżyć w terenach suchych oraz bardzo suchych, na których opady stanowią rzadkość, a temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Istnieją jednak odmiany zasiedlające lasy deszczowe.

  Zwierzęta domowe to – jak się okazuje – nie tylko pies, kot i świnka morska. Trzymać w domu można węże, pająki i inne zwierzęta, których wygląd napawa grozą. Zwierzęta domowe to pojęcie odnoszące się do różnych rodzajów zwierząt, którymi człowiek opiekuje się dla własnej przyjemności. Klatki, akwaria, terraria to pomieszczenia, w których mieszkają nasze pupile.
 • Serwis Nasz Dom to mnóstwo ciekawych i interesujących informacji, artykułów i ciekawostek z dziedziny domów, ogrodów, zwierząt domowych, nawodnienie ogrodów, pielęgnacja zieleni, aranżacja wnętrz;
 • Serwis Nasz Dom to ciągle aktualizowana witryna WWW, pojawiają się tutaj nowe informacje kilka razy w tygodniu;
 • Serwis Nasz Dom współtworzą również internauci dzięki uwagom na temat działania serwisów, a nawet wysyłaniu materiałów pocztą e-mail;
 • Serwis Nasz Dom to w końcu miejsce, gdzie warto dzielić się opiniami, uwagami na temat prezentowanych artykułów oraz dzielić się własnym, bezcennym doświadczeniem.
 • Działamy na terenie całej Polski - meble na zamówienie: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice i cały Śląsk, Podhale, Gdańsk.
 • Nawadnianie ogrodów, pielęgnacja zieleni, ogród zimowy
 • Dom i ogród, trawa, kwiaty, zieleń