Archiwum dla Lipiec, 2009

Budowa kaktusów

w kategorii Kaktusy

Podstawową cechą wszystkich kaktusów jest mięsistość ich pędów. Te odmiany, które wykształciły się najwcześniej są jednak krzaczasto rozgałęzione i posiadają liście. Ich łodygi są długie i cienkie. Później wykształcone odmiany mają już znacznie mniejsze liście, małe, wałeczkowate, które często zasychają i odpadają, takie liście nazywa się szczątkowymi. Najpóźniej wykształcone odmiany są zupełnie pozbawione liści. Z zanikiem liści wiąże się zwiększenie powierzchni i użebrowania łodygi, która przejmuje na siebie obowiązek syntezy chlorofilu. Kolce u kaktusów pełnią rolę ochronną przed zwierzętami oraz rozpraszają promienie słoneczne. Pączki kaktusów nazywamy oczkami, to z nich wyrastają kwiaty, pojedynczo i najczęściej nie mają szypułek. Nie ma wyraźnego podziału na kielich i koronę. Kwiaty kaktusów trwają przez kilka dni, są jednak gatunki, które kwitną przez zaledwie parę godzin. Owoce kaktusów mają najczęściej postać jagód, mogą jej jeść ludzie i zwierzęta. Mają zieloną, żółtą lub czerwoną barwę.

Blat kuchenny

w kategorii Kuchnia

5Bardzo ważne miejsce w kuchni to duży blat na którym mamy miejsce żeby najpierw przygotować wszystkie składniki do zrobienia na przykład obiadu. Taki blat to blat roboczy, który zazwyczaj znajduje się obok zlewu. Pod ręką, blisko blatu powinny znajdować się artykuły potrzebne do sporządzania posiłków czyli deska do krojenia, różnego rodzaju noże, sztućce, pojemniki. Oczywiście podczas przygotowywania posiłków dla siebie i rodziny obowiązkowo potrzebujemy różnego rodzaju przypraw. Przygotowywanie zajmuje najwięcej czasu i wymaga od nas koncentracji, musimy mieć wszystko pod ręką żeby nie marnować czasu na szukanie i trzeba stale kontrolować czy wszystkie rzeczy mamy, jeśli czegoś brakuje, najlepiej jest od razu to zapisać na liście zakupów. Dzięki dobrej organizacji i naszej skrupulatności na małej powierzchni można przechowywać wszystkie produkty przydatne w czasie przygotowywania jedzenia. Tak więc w tej strefie niezbędne będą różnego rodzaju sztućce, deski do krojenia, ocet, olej, zioła, sosy, przyprawy, robot kuchenny, waga, różnej wielkości pojemniki.

Zalety kompostu

w kategorii Ogród

Jeśli ktoś nie wie co to kompost, to znaczy, że nigdy nic nie uprawiał nie sadził, zajmuje się tylko swoimi obowiązkami i nie wystawia nosa poza dom i miasto. Kompost to naturalny nawóz jaki możemy stosować w naszym ogrodzie. Kompost zbiera się całym rokiem. Kompost to nic innego jak po prostu roślinne odpadki, które zamiast do kosza wyrzucamy do kompostownika, który stawiamy gdzieś na uboczu, ponieważ po pewnym czasie wydobywać się mogą z kompostu nieciekawe zapachy. Kompost wzbogaca glebę. Dzięki zastosowaniu kompostu w glebie jest więcej próchnicy, poprawia jej możliwość chłonięcia wody i powietrza. To wszystko sprawia, że rośliny lepiej rosną. Na kompost można wyrzucić różnego rodzaju obierki z warzyw i owoców. Ogryzki od jabłek, zerwane chwasty, stare jedzenie i tym podobne rzeczy. Wszystko co roślinne i po prostu rozłoży się i zgnije. Bardzo dobrze taki kompost użyźnia glebę i powoduje, że nowo posadzone rośliny lepiej rosną. Kompost to ukłon w stronę ekologii. Być może nie zapewnia nam, że rośliny urosną bardzo duże, ale na pewno lepiej niż bez nawozu, a przynajmniej zdrowiej niż z nawozami i opryskami. Kompost stosuje się do podsypywania kwiatów, w sadownictwie, ogrodnictwie, parkach i ogólnie w rolnictwie. W rolnictwie potrzebny jest zapewne na większą skalę jeśli nie używa się nawozów, co jest dziś rzadko spotykane. Kompostowniki drewniane lub plastikowe są niezbędne w procesie kompostowania w ogrodzie. Rodzaje kompostowników, szybkie kompostowanie oraz kompostowanie odpadów organicznych były tematem tego postu, niebawem pojawi się więcej informacji na temat kompostowania.

Zabawy w ogrodzie

 • Jak podaje na swojej stronie internetowej "Time" psy upodabniają się do człowieka w coraz silniejszym stopniu. Jest to związane z tym, że nasi czteronodzy przyjaciele stają się coraz mądrzejsi. Może być to dowodem na ciągłą ewolucję tego gatunku.

  Żółwie łatwo się oswajają i mogą przynieść hodowcom wiele satysfakcji. Wprawdzie nie przywiązują się do swoich właścicieli tak jak psy, czy koty, jednak ich atutem jest długowieczność.

  Kaktusy znane są z tego, że potrafią przeżyć w terenach suchych oraz bardzo suchych, na których opady stanowią rzadkość, a temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Istnieją jednak odmiany zasiedlające lasy deszczowe.

  Zwierzęta domowe to – jak się okazuje – nie tylko pies, kot i świnka morska. Trzymać w domu można węże, pająki i inne zwierzęta, których wygląd napawa grozą. Zwierzęta domowe to pojęcie odnoszące się do różnych rodzajów zwierząt, którymi człowiek opiekuje się dla własnej przyjemności. Klatki, akwaria, terraria to pomieszczenia, w których mieszkają nasze pupile.
 • Serwis Nasz Dom to mnóstwo ciekawych i interesujących informacji, artykułów i ciekawostek z dziedziny domów, ogrodów, zwierząt domowych, nawodnienie ogrodów, pielęgnacja zieleni, aranżacja wnętrz;
 • Serwis Nasz Dom to ciągle aktualizowana witryna WWW, pojawiają się tutaj nowe informacje kilka razy w tygodniu;
 • Serwis Nasz Dom współtworzą również internauci dzięki uwagom na temat działania serwisów, a nawet wysyłaniu materiałów pocztą e-mail;
 • Serwis Nasz Dom to w końcu miejsce, gdzie warto dzielić się opiniami, uwagami na temat prezentowanych artykułów oraz dzielić się własnym, bezcennym doświadczeniem.
 • Działamy na terenie całej Polski - meble na zamówienie: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice i cały Śląsk, Podhale, Gdańsk.
  System reklamy Test
 • Nawadnianie ogrodów, pielęgnacja zieleni, ogród zimowy
 • Dom i ogród, trawa, kwiaty, zieleń